Ясна е десетката за „Спортист на годината“

Начало / Други / Ясна е десетката за „Спортист на годината“

62-ото издание на церемонията по връчване на най-престижните спортни награди ще се проведе на 19 декември 2019 г. от 20:30 ч. в  новооткритата зала „Асикс Арена“. На официалното награждаване ще бъдат обявени спортист, отбор и спортист с увреждания, както  и победителят в анкетата на вестник “Труд”  за “Треньор на годината”. За първи път тази година ще се връчи и награда в новата съместна категори на „Еврофутбол“ и „Спортист на годината“ – „Спортист на публиката“.

В анкетата „Спортист на годината“ своя вот дадоха 137 действащи спортни журналисти. Ето и челната десетка в съревнованието за изминалата година, според гласуването (по азбучен ред):

Алберт Попов (Ски - алпийски дисциплини)

Божидар Андреев (Вдигане на тежести)

Боряна Калейн (Художествена гимнастика)

Владимир Илиев (Биатлон)

Григор Димитров (Тенис)

Ивет Лалова (Лека атлетика)

Кубрат Пулев (Бокс)

Мария Оряшкова (Самбо)

Радослав Панталеев (Бокс)

Тайбе Юсеин (Борба).
 

В челната петица при отборите се нареждат (по азбучен ред):
ПФК Лудогорец (Футбол)

ВК Марица Пловдив (Волейбол)

Национален ансамбъл (Художествена гимнастика)

Национален отбор, юноши (до 17 г.) (Волейбол)

Национален отбор, жени (до 20 г.) (Баскетбол).
 

В категорията „Спортист с увреждания“ 2019 първите пет атлета (по азбучен ред) са :

Денислав Коджабашев (Тенис на маса)

Мартин Христов (Лека атлетика)

Николай Ваклинов (Баскетбол на колички)

Ружди Ружди (Лека атлетика)

Християн Стоянов (Лека атлетика).
 

За първата „Награда на публиката“ в историята на анкетата ще се съревновават (по азбучен ред):

Ая Митева (Конен спорт – прескачане на препятствия), Божидар Андреев (Вдигане на тежести), Владимир Илиев (Биатлон), Ивет Лалова (Лека атлетика), Кубрат Пулев (Бокс).

На церемонията ще бъде връчена и традиционната награда на в. „Труд“ за „Треньор на годината“. Според 36-ата анкета на изданието, петимата от финалисти в класацията „Треньор на годината“ са (по азбучен ред):

Весела Димитрова (Художествена гимнастика)

Иван Иванов (Вдигане на тежести)

Мартин Стоев (Волейбол)

Николай Захаров (Биатлон)

Петър Касабов (Борба).

Коментар