България допусна второ поражение по пътя към Евробаскет 2017

Начало / Blogs / България допусна второ поражение по пътя към Евробаскет 2017

В Ботевград "лъвовете" отстъпиха драматично със 78:83 пред фаворита в групата Словения,фото:БТА

Срещата започна много лошо за българския отбор, който натрупа изоставане от 13 точки още след първите 10 минути.
През втората четвърт обаче играчите на треньора Любомир Минчев се активизираха и с добра игра намалиха изоставането си до едва 3 точки на почивката при 35:38.
Словения започна по-добре второто полувреме и излезе напред с 14 точки след серия от 12:1.
В тези минути обаче се разигра Александър Везенков и в България отново се върна съвсем близо до съперника си.

В последните 10 минути играта вървеше кош за кош. Седем минути преди края българите дори поведоха с 1 точка при 65:64, но Горан Драгич върна бързо аванса на словенците след точно изпълнени наказателни удари.
Минута и 25 секунди преди края Везенков вкара тройка за България, за да намали изоставането на тима до 78:80, но в ответната атака Препелич реализира 3 точки за словенците, за да оформи крайния резултат.
За "трикольорите" Александър Везенков бе най-резултатен с 22 точки, а Александър Янев вкара още 16. С 12 завърши Павлин Иванов.
Звездата на Маями Хийт Горан Драгич отбеляза 20 точки за Словения, а Едо Мурич приключи с 19.