Атлетико може да спъне у дома Арсенал за финала в Лига Европа

Начало / Blogs / Атлетико може да спъне у дома Арсенал за финала в Лига Европа

В четвъртък предстои да се изиграят реваншите от полуфиналната фаза на Лига Европа. БНТ 1 отново ще излъчи от 21:30 ч. реванша Атлетико – Арсенал. Сега ще си припомним какво се случи миналата седмица и ще видим какво може да очакваме тази.

Гвоздеят от тази фаза определено е англо-испанският сблъсък, който завърши на "Емиратс" 1:1.

След двата глупаво изкарани жълти картона на хърватина Симе Върсалко "дюшекчиите" трябваше да играят с човек по-малко от самото начало на мача. След това и Диего Симеоне бе изпратен от съдията да гледа двубоя от трибуните заради острата реакция, когато Бейерин от Арсенал извърши подобно нарушение на това на Върсалко, но не бе санкциониран от главния рефер. Интересно е, че до края на мача не бе показан нито един картон повече... В този момент задачата на Арсенал изглеждаше елементарна и се очакваше "артилеристите" да си осигурят класирането на финала още у дома. Уви - това не се случи благодарение на перфектната организация в защитата на Атлетико и невероятните спасявания на Ян Облак.

Мадридчани доказаха, че притежават една от най-силните защити в Европа и дори с човек по-малко успяха да вкарат единственото си положение в мача. След двубоя мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не скри разочарованието си като определи резултата като най-лошия, но остава оптимист за реванша. На другия полюс бе Диего Симеоне, който засипа с похвали своите възпитаници и ги определи като зверове. Аржентинският наставник ще гледа реванша в Мадрид от трибуните, а има вероятност УЕФА да го накаже по-сериозно и Симеоне да е на трибуните и при евентуален финал.

През уикенда Арсенал загуби драматично от Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" с 1:2. Венгер даде почивка на голяма част от титулярните си футболисти с ясната цел да бъдат запазени сили за реванша в четвъртък. Атлетико пък победи като гост Алавес с минималното 1:0. Диего Симеоне бе оставил Гризман извън групата, а някои от основните му футболисти останаха на пейката.

"Дюшекчиите" влизат с по-голямо самочувствие в сблъсъка и определено те са фаворит за достигане до финала. Допълнителен фактор е и много по-сериозният опит на футболистите на Атлетико в европейски срещи в толкова напреднала фаза на турнира без значение дали е Шампионска лига, или Лига Европа. Все пак мачът остава отворен и ни предстоят още поне 90 минути зрелище на "Уанда Метрополитано" този четвъртък в ефира на БНТ1.

Атлетико няма да може да разчита на Върсалко заради червения картон и на трайно контузените Филипе Луиш и Хуанфран. Венгер не може да използва Обамеянг, защото няма право да играе в турнира, и контузения Мохамед Елнени.

Вероятни състави:

Атлетико (4-4-2): Облак, Томас, Хименес, Годин, Ернандес, Кореа, Габи, Саул Нигес, Коке, Гризман, Коща

Арсенал (4-3-2-1): Чех, Бейерин, Мустафи, Кошчелни, Монреал, Рамзи, Джака, Уилшър, Йозил, Мхитарян, Лаказет

В другия двубой Марсилия победи Залцбург напълно заслужено с 2:0, въпреки че първият гол дойде след игра с ръка на звездата на французите Товен. Димитри Пайет отново бе над всички като асистира и за двата гола и продължава да показва, че е в много добра форма. Победата е сериозна крачка към финала за Руди Гарсия и неговите момчета, но трябва да изиграят още един мач в Австрия, а марсилци не са толкова убедителни с представянето си далеч от Франция. Другото, което трябва да буди притеснение, е, че австрийците показаха, че могат да се връщат от позицията на губещ, след като отстраниха Лацио в миналата фаза на турнира. Тогава отново след първия мач Залцбург бяха с 2 гола пасив. Флориан Товен след мача призна, че е играл с ръка при гола и си пожела за реванша той и съотборниците му да останат спокойни и концентрирани. В местните си първенства през уикенда Залцбург, който е сигурен шампион на Австрия, победи Санкт Пьолтен с 2:0. Марсилци пък допуснаха грешна стъпка в битката за място в Шампионска лига, завършвайки 1:1 като гост на Анже.

Марсилия е в ролята на големия фаворит и за реванша, но е сигурно, че футболистите на Марко Розе няма да се дадат и ще направят всичко възможно да обърнат нещата в своя полза. Дали ще успеят обаче - предстои да разберем в чевтъртък вечер.

В редиците на Залцбург няма отсъстващи футболисти и Розе ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. Руди Гарсия не може да използва титулярния вратар Манданда поради контузия.

Залцбург (4-3-1-2): Валке, Лайнер, Рамальо, Чалета-Цар, Улмер, Айдара, Самасеку, Бериша, Шлагер, Хи-Чан, Дабур.

Марсилия (4-2-3-1): Пеле, Сар, Рами, Густаво, Амави, Лопес, Сансон, Товен, Пайет, Окампос, Митроглу