Ювентус пропиля два гола аванс срещу Тотнъм

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Ювентус пропиля два гола аванс срещу Тотнъм

Ювентус и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в първа среща от осминафиналите на Шампионска лига. "Бианконерите" започнаха вихрено и имаха два гола аванс още до 10-ата минута, който обаче не успяха да задържат.

Гонсало Игуаин откри резултата още във втората минута, засичайки пас от фаул на Миралем Пянич. Аржентинецът демонстрира своята класа, след като намери топката с десния крак още от въздуха.

В 9-ата минута Бен Дейвис извърши нарушение срещу Федерико Бернардески и съдията Феликс Брих посочи бялата точка. Зад топката застана Игуаин, който не сбърка и удвои аванса на своя тим.

В 35-ата минута Тотнъм върна едно попадение. Деле Али пусна извеждащо подаване към Хари Кейн, който финтира Буфон и се разписа на празна врата.

Ювентус получи още една дузпа в самия край на полувремето, този път за нарушение на Серж Орие срещу Дъглас Коща. Отново Игуаин се нагърби с изпълнението, но се размина с хеттрика, след като изстрелът му се отби в напречната греда.

В 72-ата минута гостите от Лондон изравниха. Кристиан Ериксен бе точен от фаул, като със силен удар по земя изненада Джанлуиджи Буфон.