Шоу на Суарес и Меси донесе обрат на Барса срещу Интер

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Шоу на Суарес и Меси донесе обрат на Барса срещу Интер

Барселона постигна първа победа за сезона в Шампионската лига след обрат от 0:1 до 2:1 срещу италианския Интер в среща от група "F". В герой за домакините се превърна Луис Суарес, който вкара и двете попадения след почивката.

Каталунците бяха изненадани неприятно още в третата минута, когато Лаутаро Мартинес надбяга Клеман Лангле и с диагонален удар матира Тер Щеген за 1:0 в полза на "нерадзурите".

Последваха много силни минути за гостите, в които Лаутаро на два пъти бе много близо до втори гол, а попадение на Антонио Кандрева правилно бе отменено заради засада.

Барселона се "събуди" чак след почивката, когато в игра се появи Артуро Видал. Чилиецът моментално освижи играта и в 59-ата минута асистира на Суарес, който вкара много красив гол от воле за 1:1.

Домакините натиха дълбоко в неговата поливна съперника си и логично стигнаха до втори гол в 84-тата минута. Лионел Меси направи самостоятелен пробив по дясното крило и подаде към Суарес, който с едно докосване се освободи от опеката на Стивън де Фрай и с мощен удар вкара за крайното 2:1.

С победата Барселона излезе на второ място в групата с 4 точки, колкото има и лидерът Борусия Дортмунд. Интер е на трето място с 1 точка, колкото има и Славия Прага.