Шоу на Мбапе продължи перфектната серия на ПСЖ, Реал с първи успех

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Шоу на Мбапе продължи перфектната серия на ПСЖ, Реал с първи успех

Килиан Мбапе влезе от пейката и отбеляза хеттрик за победата на Пари Сен Жермен с 5:0 срещу Брюж в мач от група "А" на Шампионската лига по футбол. По този начин френският тим запази 100-процентовия си актив и има девет точки при преполовяването на груповата фаза, докато Реал Мадрид изостава с пет след ключовия успех с 1:0 срещу Галатасарай.

Мауро Икарди изведе Пари Сен Жермен напред в гостуването в Белгия в седмата минута, а Мбапе, който се завърна на терена след възстановяване от разтежение, влезе в игра рано през втората част. В 61-та минута Анхел Ди Мария подаде остро към нападателя и вратарят на домакините Симон Миньоле успя само да докосне топката, а тя подскочи във въздуха и попадна в Мбапе за 2:0.

Нападателят на Пари Сен Жермен асистира на Икарди за 3:0 в 63-та минута, а Ди Мария подаде отново на Мбапе за 4:0 в 79-та. Четири минути по-късно младокът се разписа за крайното 5:0 и оформи своя хеттрик.

Реал Мадрид надви Галатасарай за първата си победа в груповата фаза. Испанският колос вкара единствения гол в 18-та минута, когато Еден Азар влезе в наказателното поле отляво и подаде към центъра, а Тони Кроос засече топката с красив удар за крайното 1:0.