Цървена звезда се измъкна от резил срещу Судува

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Цървена звезда се измъкна от резил срещу Судува

Бившият еврошампион Цървена звезда се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол след победа с 2:1 срещу Судува във вторник.

Така сърбите спечелиха с 2:1 в общия резултат, въпреки че във втория мач играха половин час с човек по-малко на терена заради червения картон на защитника Марко Гобелич. Головете за Звезда бяха отбелязани от Боакие и Марин през първата част, а Топчагич от Судува намали в последните минути на мача.

Сърбите, досущ като българския Лудогорец, трябва да победят четири съперника за участие в груповата фаза на Шампионската лига, където играха с европейския първенец Ливърпул и Пари Сен Жермен през миналата година. Следващият им съперник е ХИК Хелзинки, който отстрани ХБ Торсхавн.

В своя евродебют Сабуртало Тбилиси се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, въпреки че отстъпи с 1:3 на Шериф Тираспол като домакин. Грузинците спечелиха с 3:0 предната среща.

Напред продължават още Номе Калю от Естония и Валета от Малта.