Тотнъм пропиля аванс от 2 гола срещу гърци

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Тотнъм пропиля аванс от 2 гола срещу гърци

Миналогодишният финалист Тотнъм пропиля два гола аванс и завърши 2:2 при гостуването си на Олимпиакос в първа среща от група "В" на Шампионската лига.

Домакините започнаха по-активно и в 18-ата минута бяха близо до откриване на резултата. Мигел Анхел Гереро стреля от въздуха от десетина метра, но топката се отби от дясната греда на вратата на Юго Йорис, а при добавката Гийерме стреля над над гредата.

Англичаните поведоха с първата си реална ситуация в 26-ата минута. При една атака от дясно Хари Кейн беше препънат в наказателното поле от Ясин Мерия и сам реализира отсъдената дузпа.

Тотнъм удвои аванса си четири минути по-късно.

При контраатака след грешка на домакините в средата на собствената им половината Бен Дейвис отне и напредна от ляво, след което пусна пас по тревата към Лукас Моура, който с прецизен изстрел от дъгата пред пеналта направи 2:0.

Въпреки лошия развой, Олимпиакос продължи да атакува и заслужено стигна до попадение минута преди почивката. Матьо Валбуена пусна към набиращия скорост Даниел Поденсе, който нахлу в дясно в наказателното поле и с удар по диагонала от преодоля Йорис за 1:2.

В 54-ата минута гърците изравниха. Валбуена вкара от дузпа, след като беше повален в наказателното поле от Ян Фертонген.

В средата на втората част Тотнъм пропусна добра възможност да вземе нов аванс, но Деле Али не успя да преодолее Жозе Са, след като се измъкна сам в дясно в наказателното поле.
В последните минути англичаните овладяха инициативата.

Четири минути преди последния съдийски сигнал Ерик Ламела проби от ляво в пеналта и стреля силно от малък ъгъл, но Са парира.

В другата среща от групата Байерн Мюнхен приема Цървена звезда.

В група "А" Брюж и Галатасарай завършиха 0:0 в Белгия.

Турците владееха повече топката, но в 19-ата минута Матей Митрович можеше да открие за домакините, но ударът му с глава след подаване от фаул в наказателното поле профуча край целта.

Турците отвърнаха с опасен шут на Райън Бабел, спасен от Симон Миньоле, като това беше единственият точен изстрел до почивката.

Белгийците бяха най-близо до гола в 35-ата минута, когато Федерико Рика нацели напречната греда с удар от дистанция.

В първите минути след почивката Брюж стигна до още две добри възможности, но нигерийските нападатели Еманюъл Денис и Дейвид Окереке не успяха да преодолеят Фернандо Муслера от изгодни позиции.
Към края Галатасарай също стигна до няколко опасности пред вратата на съперника, но до гол така и не се стигна.