След 2 гола на Меси Барса гледа към „Ушатата”

Начало / Футбол / Шампионска Лига / След 2 гола на Меси Барса гледа към „Ушатата”

Барселона отнесе английския Ливърпул с 3:0 в първи полуфинал в Шампионската лига по футбол и направи огромна крачка към класиране в мача за титлата. Лионел Меси отново беше над всички, след като вкара два гола, а също така участва в атаката и за първия. Попадението за 3:0 пък стана номер 600 за него в кариерата му в първия отбор на Барселона, иначе с попаденията за втория състав му стават общо 611.

Гостите от Ливърпул също имаха своите шансове, удариха и греда чрез Мохамед Салах в края, когато се бяха втурнали да съкращават пасива на каталонците. Но в 6-ата и 7-ата минути Осман Дембеле направи два също толкова потресаващи пропуска.

Още преди да са минали и две минути гостите създадоха ситуация чрез Салах, а в 5-ата и Садио Мане падна в наказателното поле, претендирайки за избутване в гърба.

В 26-ата минута Блаугранас откриха резултата с гол на Луис Суарес, който подложи крак при прострелно подаване на Жорди Алба, който пък преди това беше получил на фланга топката от Лионел Меси. Гостите реагираха веднага, а в 38-ата създадоха две добри възможности пред Салах, който не беше точен.

Първите 15 минути на второто полувреме преминаха под тоталното надмощие на Ливърпул, а още във 2-ата минута Милнър създаде напрежение за вратаря Марк Андре Тер Щеген, който трябваше да избива в корнер диагоналния му удар. В 53-тата Салах би чудесно от 20 метра, Тер Стеген обаче показа страхотни умения и с плонж точно до гредата и изби прецизния удар. В 59-ата Ливърпул изгради нова великолепна атака чрез Жоржинио Вайналдум пропусна топката и я предостави на Милнър, който стреля извън границата на наказателното поле, но германският вратар улови.

Постепенно след 65-ата минута и влизането на Нелсон Семедо Барселона започна да избутва събитията на терена към центъра и в 75-ата минута стигна до второ попадение, малко случайно и малко щастливо. Комбинация на Меси и Сержи Роберто стигна до Луис Суаресн, който от въздуха с коляно опита да вкара, но топката се отби в гредата. Реакцията на Меси беше най-бърза и той се промуши през ошашавените защитници на Ливърпул, за да вкара на празна врата.

В 82-ата минута аржентинският гений вкара третото попадение в мача с блестящо изпълнение на свободен удар. Той сам си спечели фаула, след като гостите загубиха топката преди центъра. Вратарят Алисон Бекер не построи стената като за изпълнител с ляв крак и Меси я прати прецизно в горния му десен ъгъл за 3:0.

Веднага след гола Ливърпул можеше да върне едно попадение, но трима на голлинията спряха топката след като вратарят беше преодолян. Топката обаче отиде у Салах, който от 3 метра уцели страничната греда. Семедо изчисти пред голлинията в 91-ата минута, а в 92-ата и 97-ата минута особено резервата Осман Дембеле пропусна две невероятни положения за четвърти гол. Между тях и англичаните пропиляха една чудесна възможност.