Начало / Футбол / Шампионска Лига / Севиля изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, очаквана победа за Рома над Шахтьор (Донецк) (Видео)

Севиля и Рома допълниха участниците на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като отстраниха съответно Манчестър Юнайтед и украинския Шахтьор (Донецк). И докато при успеха на римляните с 1:0 при 1:2 в първата среща е сравнително закономерен, то сензацията дойде от Олд Трафорд, където Севиля изхвърли Червените дяволи.

След нулево равенство в първата среща, очакванията бяха за домакински успех. Но севилци спечелиха с 2:1 благодарение на двете попадения на Уисам Бен Йедер, а Ромелу Лукаку 6 минути преди края отбеляза почетното попадение за домакините.

Севиля постига първа победа на английска земя в Европа, а също така за първи път от 60 години насам стига до четвъртфинал в Шампионската лига.

Първите положения за гол в мача бяха за гостите, като Евер Банега и Мюриел стреляха блозо до гредите. 3 минути след началото на второто полувреме гостите бяха много близо до попадение, след като Хоакин Кореа беше изведен сам срещу Давид де Хеа, но се забави и беше застигнат от Ерик Байи, който блокира удара. Лукаку в 56-ата минута излезе на добра позиция по диагонал, но ударът му беше уловен от Серхио Рико.

В 74-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Пабло Сарабия хитро пусна топката между двама защитници на Юнайтед, а в центъра се вклини Уисам Бен Йедер. Френският нападател, който влезе като резерва 6 минути по-рано на мястото на Мюриел, овладя и с прецизен удар до гредата не остави шанс за вратаря Де Хеа. Само 4 минути след това Бен Йедер вкара втори гол след центриране на Кореа. Ашли Йънг се подхлъзна, а испанският вратар на домакините не успя да се намеси по най-добрия начин. Той все пак отби топката, но тя се удари в гредата и мина зад голлинията за 0:2. В следващите пет минути домакините бяха в пълен шок и набързо можеха да инкасират още два гола - пропуски направиха Кореа и Клеман Ленгле с глава след центриране от ъглов удар.

В 84-ата минута Лукаку върна едно попадение, след като от 7-8 метра с ножичен удар не остави шанс на Серхио Рико. Веднага след това Бен Йедер можеше да оформи своя хеттрик на два пъти, но първо стреля неточно, а накрая и Де Хеа спаси удара с крак.

На Олимпийския стадион в Рим бразилската колония на Шахтьор създаде доста проблеми на Рома, а червеният картон на централния защитник Ордец в 79-ата минута не попречи на гостите да завършат мача с натиск.

В 10-ата минута Алесандро Флоренци можеше да си вкара автогол, а малко по-късно Бернард и Тайсон опитаха късмета си. За щастие на вратаря Алисон топката все не намираше очертанията на вратата.

Осем минути след началото на второто поувреме дойде и единственото попадение. Опитният нападател Един Джеко вкара, след като беше изведен на перфектното място сам от Кевин Строотман.

Десет минути по-късно той можеше да вкара и второ попадение след пробив и пас на Раджа Наинголан, но този път ударът му мина малко встрани.

След червения картон типичната италианска ситуация отново беше въведена, след като дете, което трябва да връща топките на терена не го направи и я задържа, за да не могат украинците да подновят играта. Двата отбора се сдърпаха, след като бившият футболист на Нюкасъл Факундо Ферейра блъсна детето. Съдията Алберто Ундиано Майенко от Испания му показа само жълт картон.