Светкавичен хеттрик на Стърлинг остави Сити на върха в група "С"

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Светкавичен хеттрик на Стърлинг остави Сити на върха в група "С"

Рахийм Стърлинг отбеляза хеттрик в рамките на 11 минути и манчестър Сити разгроми с 5:1 Аталанта в мач от група "С" на Шампионската лига по футбол.

Така англичаните останаха начело с девет точки, следвани от Шахтьор Донецк и Динамо Загреб с по четири, докато италианците са на дъното на класирането с нула.

Нападателят Серхио Агуеро се разписа на два пъти през първото полувреме, но истинската звезда на вечерта бе Стърлинг.

Той взриви публиката с три бързи гола в 58-та, 64-та и 69-та минута, с което Сити направи пълен разгрома и наложи контрола си над група "В". Нещата обаче не изглеждаха чак толкова обещаващи в началото на срещата, след като Руслан Малиновски даде аванс на Аталанта в 28-та минута, но Агуеро обърна бързо резултата с голове в 34-та и 38-та.

Шахтьорк Донецк и Динамо Загреб си размениха на два пъти лидерството, за да завършат наравно 2:2 в ранния мач от група "С". С тази точка двата отбора останаха съответно втори и трети в класирането.

Шахтьор поведе в 16-та минута с гол на Евгени Коноплянка, но Даниел Олмо изравни в 25-та, а точно след час игра Мислав Оршич вкара за 2:1 за хърватите от дузпа, отсъдена за задържане от вратаря Андрей Пятов срещу Марио Гавранович след центриране от ъглов удар.

Домакините обаче стигнаха до точката с гол в 75-та минута, когато Алан Патрик подаде прецизен извеждащ пас към Додо, а той дриблира покрай вратаря и вкара за 2:2.