Розенборг засили Марибор към Лудогорец

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Розенборг засили Марибор към Лудогорец

Розенборг победи с 3:1 като гост Марибор в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Така до голяма степен е ясен следващият евентуален съперник на Лудогорец в Лига Европа. Шампионът на Словения, ако отпадне ще чака победителя от двойката Лудогорец - ТНС в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

Сьодерлунд откри резултата в 50-ата минута с убийствен шут от фаул от над 25 метра. Отново той вкара и втория гол за гостите в 64-ата минута с глава отблизо.

Марибор върна интригата в 70-ата минута, когато Таварес се разписа от удар от разстояние.

Розенборг върна преднината си секунди по-късно чрез Йенсен.

Порто спечели с 1:0 при визитата си на Краснодар. Единственото попадение бе дело на Серджо Оливейра в 89-ата минута.

Базел допусна изненадваща загуба с 1:2 на своя стадион срещу Ласк Линц. Гернот Траунер и Жоао Клаус дадоха аванс на завършилия втори в австрийското първенство. В 87-ата минута Лука Зуфи върна надеждите на Базел.