Реал стартира с лесна победа, Тотнъм съсече Дортмунд

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Реал стартира с лесна победа, Тотнъм съсече Дортмунд

Реал (Мадрид) започна с лесна победа защитата на трофея в Шампионска лига. "Белите" се наложиха на старта над АПОЕЛ (Никозия) с 3:0 на "Сантиаго Бернабеу" в среща от група Н. Българският защитник Живко Миланов не бе в състава на кипърския отбор заради контузия.

Звездата на домакините Кристиано Роналдо откри резултата в 12-ата минута, засичайки подаване на Гарет Бейл.

Шест минути след подновяването на играта португалският национал удвои аванса на мадридчани с попадение от дузпа. Съдията Беноа Бастиен посочи бялата точка за игра с ръка в наказателното поле на Роберто Лаго, но повторенията не убедиха в правотата на решението на рефера от Франция.

Десет минути по-късно Реал окончателно уби интригата с трети гол. Този път автор на попадението стана Серхио Рамос, който се разписа със задна ножица.

В другия мач от групата Тотнъм се наложи над Борусия (Дортмунд) като домакин с 3:1.

Лондончани поведоха още в 4-ата минута чрез Хьон-Мин Сон, който се разписа от малък ъгъл. В 11-ата гостите от Германия изравниха със страхотен гол от далечна дистанция на Андрий Ярмоленко.

Радостта на Борусия обаче бе кратка, тъй като в 15-ата минута Хари Кейн отново даде аванс на "шпорите". Точно след час игра Кейн реализира второто си попадение в мача, оформяйки крайното 3:1 в полза на Тотнъм.