Монако е на полуфинал след нова победа над Борусия

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Монако е на полуфинал след нова победа над Борусия

Монако се класира за полуфиналите в турнира Шампионска лига.

Французите победиха като домакини Борусия (Дортмунд) с 3:1 и след успех с 3:2 в първия мач си осигуриха място сред най-добрите четири отбора.

Младият талант Килиан Мбапе даде преднина за "монегаските" още в 3-ата минута, след като отблизо разстреля Роман Бюрки.

В 14-ата минута Нури Шахин за малко да изравни, но изстрелът му от фаул се отби в страничната греда.

Три минути по-късно обаче Монако стигна до второ попадение. Радамел Фалкао засече с глава центриране на Лемар в наказателното поле.

Второто полувреме започна отлично за гостите. В 48-ата минута Марко Ройс намали пасива на своя тим.

Девет минути преди края на редовното време домакините стигнаха убиха и последните надежди на Борусия. Валер Жермен реализира трето попадение във вратата на "жълто-черните", подпечатвайки успеха на Монако и във втория двубой.

МОНАКО - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 3:1
1:0 Килиан Мбапе (3)
2:0 Радамел Фалкао (17)
2:1 Марко Ройс (48)
3:1 Валер Жермен (81)