Манчестър Сити разгроми Базел и обезсмисли реванша

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Манчестър Сити разгроми Базел и обезсмисли реванша

Манчестър Сити на практика си осигури място на четвъртфиналите в Шампионска лига. "Гражданите" разгромиха Базел като гости с 4:0 в първия осминафинал и така обезсмислиха реванша на "Етихад".

В рамките на девет минути през първата част играчите на Джосеп Гуардиола нанесоха своя удар с три бързи попадения.

Първо, Илкай Гюндоган откри резултата в 14-ата минута, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Кевин де Бройне.

Четири по-късно Бенардо Силва удвои аванса на Сити с техничен изстрел от въздуха.

В 23-ата минута пък Серхио Агуеро окончателно уби интригата в мача с точен удар от далечно разстояние.

През второто полувреме "гражданите" стигнаха и до четвърти гол. В 53-ата минута Гюндоган отново отбеляза, този път с шут от дъгата на наказателното поле.

В оставащите почти 40 минути попадения не паднаха и така Манчестър Сити се поздрави с категорична победа на швейцарска земя с 4:0.

Реваншът, който изглежда протоколен, е на 7 март.

Базел - Манчестър Сити 0:4
0:1 Илкай Гюндоган (14)
0:2 Бернардо Силва (18)
0:3 Серхио Агуеро (23)
0:4 Илкай Гюндоган (53)