Ливърпул и Севиля със зрелищно реми на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Ливърпул и Севиля със зрелищно реми на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Ливърпул и Севиля завършиха наравно 2:2 в мач от група Е на Шампионска лига, а Марибор вкара късно изравнително попадение срещу Спартак (Москва) за 1:1 и така четирите отбора тръгнаха с по една точка в тазгодишното издание на най-престижния клубен турнир.

Деян Ловрен пропусна да изчисти центриране на Серхио Ескюдеро в петата минута и Уисам Бен Йедер даде аванс на гостите от Испания с удар от близко разстояние, но Ливърпул стигна бързо до пълен обрат. Роберто Фирмино се възползва от асистенция на Алберто Морено и вкара за 1:1 в 21-ата минута при подобно положение, а Мохамед Салах беше точен за 2:1 в 37-ата, когато сам открадна топката от защитник на Севиля и стреля, а тя рикошира в друг бранител на испанците и попадна в мрежата.

Фирмино пропусна да спечели мача за мърсисайдци от дузпа в 42-ата минута, когато удари греда, а Севиля изравни през второто полувреме. В 72-ата минута Луис Муриел разигра бързо с Хоакин Кореа, който изпрати топката с прецизен удар зад Лорис Кариус за крайното 2:2.

Спартак (Москва) стигна само до 1:1 срещу Марибор в другия мач от групата. Ивелин Попов се появи в игра секунди след изравнителния гол на Дамян Бохар в 85-ата минута, а Александър Семедов беше автор на попадението за московчани в 59-ата.