Копенхаген приближи ТНС до Лудогорец

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Копенхаген приближи ТНС до Лудогорец

Датският ФК Копенхаген победи с 2:0 ТНС (Уелс) като гост в първа среща от 2-ия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Датчаните направиха сериозна крачка напред, докато отборът от Уелс се приближи към мач с Лудогорец в 3-ия кръг на Лига Европа, ако разградчани преди това елиминират исландския шампион Валур (Рейкявик).

Бившият европейски шампион ПСВ Айндховен успя с два късни гола да обърне швейцарския Базел от 1:2 до 3:2, а Динамо (Загреб) преодоля с 2:0 като гост грузинския Сабуртало.

Олимпиакос (Пирея) си тръгна от Пилзен с 0:0 срещу местния Виктория. Олимпиакос трябва да благодари и на вратаря си Жозе Са, който с две отлични спасявания остави своите без допуснат гол.

А АПОЕЛ (Кипър) пестеливо преодоля с 1:0 Сутиеска (Черна гора) като гост.

Датчаните си решиха мача с два ранни гола във всяко полувреме, вторият от дузпа.
Пиерос Сотириу откри резултата в 18-ата минута, след като Бартолец проби от дясно и му центрира.

Кипърският голмайстор изпревари защитата на уелсците и от близо откри резултата. Второто попадение падна в 54-ата минута от дузпа, реализирана от Роберт Сков.

Отново Пиерос Сотириу беше в основата, след като излезе сам срещу вратаря и в момента на нанасяне на удара беше съсечен на 7-8 метра от вратата.

Португалското крило Брума откри резултата в 14-ата минута за ПСВ Айндховен, след като Дониел Мален направи добра работа при изграждането на атаката.

Нападателят Албиан Аджети изравни в последните минути на първото полувреме с гол за Базел след асистенция на Лука Дзуфи.

Отново Дзуфи изработи и второто попадение, което падна в 79-ата минута с точния изстрел на защитника Алдерете Фернандес.

Но домакините от ПСВ не бяха приключили и в 89-ата минута резервата Сам Ламерс изравни, а в 93-ата минута Дониел Мален изведе своите напред преди реванша- 3:2.