Екстаз в "жълто": Борусия обърна Интер от 0:2 до 3:2 в Дортмунд

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Екстаз в "жълто": Борусия обърна Интер от 0:2 до 3:2 в Дортмунд

Снощната програма в четвъртия кръг от груповата фаза на Шампионската лига ни предложи още един зрелищен двубой.

Борусия и Интер си спретнаха същинско шоу в Дортмунд, като домакините от Германия обърнаха италианския си съперник от 0:2 до 3:2 на „Сигнал Идуна Парк“.

Възпитаниците на Антони Конте изиграха отлично първо полувреме и показаха страхотна ефективност, вкарвайки два гола с двата си удара в очертанията на Роман Бюрки.

Попаденията отбелязаха Лаутаро Мартинес в самото начало и Матиас Весино в края на полувремето.

През втората част обаче играчите на Люсиен Фавр излязоха преобразени на терена и обърнаха изцяло развоя на събитията в своя полза.

Ашраф Хакими намали в 51-та минута, а Юлиан Брандт изравни 13 по-късно.

Привържениците на домакините изпаднаха в истински екстаз в 77-та минута, когато Хакими отново се оказа в прегръдките на съотборниците си и донесе скъпоценния успех за Борусия.

Така, в класирането в групата Барселона остава лидер с 8 точки, Дортмунд е със 7, а Интер с 4 пункта.

В следващия кръг Барселона приема вкъщи Дортмунд, а Интер гостува на Славия Прага.