Байерн и Юве се класираха за елиминационната фаза на ШЛ

Начало / Футбол / Шампионска Лига / Байерн и Юве се класираха за елиминационната фаза на ШЛ

Байерн (Мюнхен) и Ювентус се класираха за осминафиналите в Шампионската лига предсрочно, след като постигнаха победи в днешните си мачове. Баварците с доста мъки се наложиха над Олимпиакос с 2:0 и вече имат 12 точки на върха в група В. Следват Тотнъм с 4 и Цървена звезда с 3, а Олимпиакос е с 1 и няма как два от тези три отбори дза изместят Байерн.

В група D Ювентус стигна до драматичен успех с 2:1 над Локомотив (Москва) с гол в добавеното време на Дъглас Коща. Старата госпожа е с 10 точки, следват Атлетико със 7 и Локомотив с 3, което реално определи и класирането на Юве.

Още в 4-ата минута Ювентус откри резултата в Москва чрез Аарън Рамзи, който беше най-съоБразителен при неумела намеса на вратаря Гийерме, който не реагира при най-добрия начин след мощен изстрел на Кристиано Роналдо от свободен удар. Но московските железничари изравниха в 12-ата чрез Алексей Миранчук. Той първо изстреля топката в гредата, а при добавката не сгреши.

В дъждовната вечер в Москва бразилският вратар на домакините компенсира грешката си с няколко добри намеси до края на първата част. През втората част отново вратарят имаше трудности с мощните изстрели на Роналдо- специално при един фаул, но след това се намеси блестящо и при добавката. И както домакините бяха основно в защита, те можеха да поведат с 2:1 в 78-ата минута, но Леонардо Бонучи спря топката пред голлинията след удар на Жоао Марио и паднал по същото време вратар Войчех Шчесни.

В Мюнхен Байерн изобщо не показа нужната реакция след уволнението на треньора Нико Ковач и сътвори едно много слабо първо полувреме. Роберт Левандовски откри резултата в 69-ата минута след подаване на Кингсли Коман за своето 6-о попадение в Шампионската лига и общо 21-о във всички турнири през сезона.

Преди това баварците имаха поне три добри възможности само за втората част, които пропуснаха. Резервата Иван Перишич оформи крайното 2:0 минута преди края на редовното време с първото си докосване в срещата.