Украйна И Южна Корея ще спорят за Световната титла

Начало / Футбол / Световен Футбол / Украйна И Южна Корея ще спорят за Световната титла

Отборите на Украйна и Република Корея ще играят на финала на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като постигнаха победи с по 1:0 на полуфиналите съответно над Италия и Еквадор.

И за двете страни това е първо участие на финал с условието, че през 1977-а година СССР става шампион с доста украински играчи в състава си, в това число Владимир Бессонов, Сергей Балтача, Андрей Бал, Валерий Петраков.

На стадиона в Люблин корейците имаха допълнителна мотивация, тъй като на същото място на осминафинала отстраниха големия си азиатски съперник Япония. Чой Чжън вкара единствения гол в мача в 39-ата минута след чудесно изпълнен свободен удар. Лий Кангин разсече защитата на Еквадор след изпълнението на фаула, а Чжън с техничен удар не остави шанс за разтегналия се до максимум вратар на Еквадор Мойсес Рамирес.

Попадението на Република Корея дойде само минута след като Леонардо Кампаня тресна горната греда след чудесна комбинация пред наказателното поле. А в последната минута на добавеното време вратарят на корейците Ли Гуонйон направи може би спасяването на турнира, парирайки удара с глава на Кампаня от съвсем близко разстояние.

В другата полуфинална среща, която се игра на стадиона в Гданск, украинците бяха подкрепяни от сериозна агитка и стигнаха до победата с гол в 65-ата минута на Серхий Булеца, който засече центриране по земя на Юким Конопля и от 10 метра не сбърка.

През първото полувреме Украйна създаде две добри ситуации, а Италия една. В 52-ата минута Андреа Пинамонти можеше да изведе Адзурите напред, след като остана сам срещу Андрей Лунин, но украинският вратар се справи.

А Украйна можеше да дублира преднината си 7 минути след като поведе, но Владислав Супряха стреля край гредата след чудесна комбинация с Олексий Кашчук. Драмата за Италия настъпи в последната минута на редовното време, когато Джанлука Скамака вкара топката в мрежата, но голът беше отменен след намесата на ВАР, откъдето казаха, че има нарушение срещу Валерий Бондар в наказателното поле.

Финалната среща е на 15-и юни в Лодз, а ден по-рано в Гдиня ще си дадат среща загубилите полуфиналисти в спор за бронзовите медали.