Меси и късметът измъкнаха Аржентина от резил срещу Парагвай

Начало / Футбол / Световен Футбол / Меси и късметът измъкнаха Аржентина от резил срещу Парагвай

Лионел Меси вкара от дузпа и измъкна точка за националния отбор на Аржентина при равенството 1:1 срещу Парагвай в мач от група "В" на южноамериканския футболен турнир Копа Америка. Това обаче е нежелан резултат за аржентинците, които останаха последни в група "В" и ще трябва да преследват разгром над Катар в следващия си мач.

Ричард Санчес изведе Парагвай напред в резултата в 37-та минута след подаване на Мигел Алмирон, а Меси изравни 20 по-късно. Иван Перис игра с ръка в наказателното поле на съперника и аржентинците получиха дузпа след преглед с ВАР, а нападателят на Барселона се разписа за крайното 1:1 от бялата точка.

Няколко минути по-късно и Парагвай получи дузпа, но Дерлис Гонсалес не успя да преодолее вратаря Франко Армани. Той пък имаше късмет, че довърши мача, след като фаулира Гонсалес извън наказателното поле още през първото полувреме и не получи червен картон.

Аржентинците са с една точка и на последно място, а Колумбия си осигури участие в плейофите с победа с 1:0 срещу Катар. Дуван Сапата вкара единствения гол четири минути преди края на редовното време.