Мартинес с хеттрик за победата на Аржентина срещу Мексико

Начало / Футбол / Световен Футбол / Мартинес с хеттрик за победата на Аржентина срещу Мексико

С хеттрик на изгряващата си звезда Лаутаро Мартинес Аржентина разгроми с 4:0 Мексико в контролна среща, която се игра в американския град Сан Антонио.

Всички попадения в двубоя паднаха до 39-ата минута, а старт на головото фиеста за аржентинците даде 22-годишният Мартинес в 17-ата минута с изключителен самостоятелен пробив.

В 22-рата нападателят на италианския Интер покачи на 2:0 след чудесно подаване на Леандро Паредес, а "Ел Торо" имаше основна роля и за третия гол на Паредес от дузпа в 33-тата минута, спечелвайки наказателния удар.

Крайното 4:0 бе оформено отново от Мартинес в 39-ата минута, когато за пореден път в мача той се справи с неориентираните централни бренители на Мексико.

През втората част Аржентина продължи да доминира по всички показатели, но нов гол така и не падна.

Участие в мача за южноамериканците не взе капитанът Лионел Меси, който все още се възстановява от контузия.