Мадагаскар продължава приказката си за КАН, Алжир също на 1/4-финал

Начало / Футбол / Световен Футбол / Мадагаскар продължава приказката си за КАН, Алжир също на 1/4-финал

Дебютантът Мадагаскар продължава своята приказка на турнира за Купата на африканските нации, след като се класира на четвъртфинал след победа с дузпи над ДР Конго.

Редовното време и продълженията завършиха без победител - 2:2, а при дузпите мадагаскарците спечелиха с 4:2, след като вкараха и четирите си изстрела, докато за Конго ключов пропуск направи играчът на Евертън - Яник Боласие, който стреля над вратата.

На четвъртфиналите Мадагаскар ще срещне победителя от мача Гана - Тунис.

Халфът на Лудогорец Абел Анисе игра цял мач за Мадагаскар.

Мадагаскарците започнаха по-активно и откриха резултата още в деветата минута.

Ибрахим Имада вкара страхотен гол с диагонален удар от дистанция в горния десен ъгъл на Вуми Матампи.

Конгоанците изравниха с първата си по-добра атака. Седрик Бакамбю реализира с глава след центриране на Глоди Нгонда.

Десет минути след почивката Димитри Калоан направи голям пропуск за Мадагаскар, след като отблизо стреля край целта при добавка, след като вратарят Матампи беше успял само да избие удар на Жером Момбрис.

Малко по-късно Бюкамбю можеше да изведе ДР Конго напред, но пропусна сам срещу вратаря Мелвен Адриан.

В 77-ата минута Фанева Адриатсима вкара за 2:1 за Мадагаскар с плонж с глава след центриране на Ромен Метанир от дясно.

Конгоанците пратиха мача в продължения с късно попадение на Шансел Мбемба. Той изравни в 90-ата минута със силен удар с глава след центриране от корнер на резервата Елиа Мешак.

В другия осминафинал от снощи един от фаворитите Алжир победи Гвинея с 3:0.

Мохамед Белайли откри резултата в 24-а минута, а крилото на Манчестър Сити Рияд Марез покачи на 2:0 в 57-а. Крайното 3:0 оформи Адам Унас в 82-а минута.

На четвъртфиналите Алжир ще срещне победителя от мача Мали - Кот Д'Ивоар.