Заха класира Кот д'Ивоар на четвъртфинал

Начало / Футбол / Световен Футбол / Заха класира Кот д'Ивоар на четвъртфинал

С гол Уилфред Заха Кот д'Ивоар победи Мали с 1:0 и се класира на 1/4-финал за Купата на Африканските нации.

Първото полувреме беше много по-равностойно, като Мали имаше повече възможности, а най-чистото положение пропиля Абдулай Диаби. След подновяването на играта Кот д'Ивоар вдигна оборотите и създаде няколко добри възможности. Вратарят на Мали Джигуи Диара направи отлични спасявания, но капитулира в 76-ата минута.

Джонатан Коджия продължи топката с глава към Заха в наказателното поле. Бранителите на Мали увиснаха, а нападателят на Кристъл Палас изпревари вратаря и откри резултата.

В третата минута на допълнителното време Мали бе близо до изравнителен гол, но Силвен Гбохуо отрази удар на Адама Траоре.

На четвъртфиналите Кот д'Ивоар ще мери сили с Алжир. Двубоят е насрочен за 11 юли.