Бразилия обърна със стил Чехия в Прага

Начало / Футбол / Световен Футбол / Бразилия обърна със стил Чехия в Прага

Петкратният световен шампион Бразилия обърна Чехия с 3:1 в Прага във футболна контрола.

Домакините, които са съперници на България в европейските квалификации, поведоха малко преди почивката с хубав удар на Давид Павелка от дъгата пред наказателното поле.
Чехите направиха четири промени в стартовия си състав в сравнение със загубата с 0:5 от Англия на старта на кампанията за Евро 2020 в петък и бяха по-опасни от съперника през първото полувреме.

"Определено бяхме изненадани от агресивната игра на Чехия преди почивката" , коментира селекционерът на южноамериканците Тите.

Четири минути след началото на второто полувреме грешка на Геодор Гебре Селасие позволи на Роберто Фирмино да изравни.
Постепенно Бразилия засили темпото и с два късни гола на Габриел Жезус стигна до победата.

Без голямата си звезди Лионел Меси Аржентина спечели с 1:0 гостуването си на Мароко за приятелска среща.
Единственото попадение реализира Анхел Корея в 83-ата минута след самостоятелна акция в наказателното поле и удар по диагонала.