Англия и Бразилия с нулево равенство на "Уембли"

Начало / Футбол / Световен Футбол / Англия и Бразилия с нулево равенство на "Уембли"

Англия и Бразилия завършиха наравно 0:0 в контролен мач, игран на "Уембли". Двата тима не оправдаха очакванията, създадоха много малко голови положения пред двете врати и логично двубоят завърши без попадения.

В 11-ата минута Неймар опита далечен изстрел, който обаче премина високо над вратата, пазена от Джо Харт. Малко по-късно Габриел Жезус бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе спасен лесно от стража на "трите лъва".

В 17-ата минута Маркъс Рашфорд пробва късмета си отдалеч, но Алисон улови.

След две минути и изстрел на Паулиньо премина далеч от целта, което бе повторено и от Неймар в средата на първото полувреме.

Броени минути след началото на втората част Коутиньо можеше да изведе гостите напред в резултата, но Джо Харт спаси тима си от попадение.

В 76-ата минута англичаните сбъркаха в средата на терена и това даде шанс на Фернандиньо да напредне на скорост, а след това и да стреля отдалеч, ала топката се отби в страничната греда.

Три минути по-късно и домакините имаха шанс за гол, но удар от фаул на Ерик Дайър мина покрай вратата на "селесао".

В 85-ата минута Неймар пусна пас към Паулиньо, чийто шут обаче бе отразен от Джо Харт.

Минута преди края на двубоя Доминик Соланке бе намерен непокрит в наказателното поле, но се забави с овладяването на топката и стражът на Бразилия предотврати опасността.

АНГЛИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:0