Юношите с историческа точка срещу Холандия на Евро 2017

Начало / Футбол / Национали / Юношите с историческа точка срещу Холандия на Евро 2017

България завърши с точка участието си на Евро 2017 за юноши до 19 години, след като приключи при 1:1 с Холандия в третата си среща. Това е и първа точка, както и първо отбелязано попадение за нашите юноши при третото си участие в този формат на финалите. Англия размаза Германия с 4:1 и завърши на 1-о място с пълен актив, а Бундестима си тръгва към дома.

Националният селекционер на мъжкия тим Петър Хубчев, както и помощникът му Георги Донков изгледаха мача от трибуните.

Холандците започнаха по-активно, а в 15-ата минута отправиха и първия си удар в очертанията на вратата чрез Джавайро Дилросун, но вратарят Даниел Наумов спаси.

"Лалетата" владееха топката в нашата половина, а в 35-ата минута България създаде и първата си реална голова възможност. Ангел Лясков проби от ляво и подаде успоредно на голлинията, но защитник на холандците изчисти. Топката после попадна в Станислав Иванов, който опита нещо подобно, но без успех. Две минути преди последния съдийски сигнал за първата част отново Дилросун създаде напрежение, след като изпълни фаул, но топката премина над гредата.

Холандците откриха резултата в 4-ата минута на второто полувреме. Петко Христов допусна грешка при опита да подаде топката, Конголо я овладя и успя да преодолее вратаря Наумов по диагонала отблизо.

Само 6 минути по-късно обаче нашите изравниха чрез халфа на испанския Елче Георги Русев. Русев в 55-ата минута отклони топката във вратата след центриране на Георги Янев.

В 59-ата минута Калоян Кръстев имаше възможност да се разпише за втори път в холандската врата, но сега вратарят Бейлоу изби атрактивно удара му в корнер.

След 70-ата минута холандците отново овладяха инициативата и упражниха натиск. Десет минути преди края на мача холандците бяха изпълнили осем корнера срещу един от нашия отбор. Лонвейк пробва рефлекса на Наумов, който изби топката в корнер.

Така България спечели историческа точка срещу "лалетата", но остана на последното четвърто място в група В.

Холандия: Джъстин Бейлоу, Тристан Декерс, Дани Де Вит, Тойн Коопмайнерс, Родни Канголо, Джъстин Обиспо, Журих Каролина, Джей Рой Грот (66- Че Нунели), Жавайро Дилросун (87- Ланг), Кадъоглу (76- Джъстин Лонвейк), Бакбоорд

България: Даниел Наумов, Петър Генчев, Петко Христов, Васил Добрев, Ангел Лясков, Георги Янев, Ивайло Найденов (46- Ивайло Климентов), Станислав Иванов (57- Тонислав Йорданов), Иван Тилев, Георги Русев, Калоян Кръстев (90+2 Мариян Димитров)

Жълти картони: Ферди Кадиоглу, Джъстин Лонвейк (Холандия), Георги Русев, Васил Добрев (България)

Главен съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)