Младите лъвици претърпяха загуба от Испания (видео)

Начало / Футбол / Национали / Младите лъвици претърпяха загуба от Испания (видео)

Девическият национален отбор на България отстъпи с 0:3 на Испания във втората си среща от Европейското първенство за момичета до 17 години, които се провежда в Добрич, Албена и Балчик.

Това е второ поражение за момичетата на треньора Троян Радулов и те отпадат от сметките за класиране по-нататък. Асенсион Мартинес Салинас откри резултата в 42-ата минута, а пет по-късно Силвия Лорис покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Салма Паралюело в 72-ата минута.

Португалия постигна втора победа в нашата група А, надделявайки с 1:0 над Дания. Марта Ферейра донесе успеха на португалките във 2-ата минута на добавеното време. С този успех тимът събира 6 точки и си гарантира продължаване напред в турнира. На 2-ата позиция е Испания с 4 точки, пред Дания с 1 и България с 0.

В група В Холандия също записа втора победа и се класира за елиминациите, надделявайки над Германия с 3:2. Холандките първи пуснаха гол, но вкараха три до края на полувремето в рамките на по-малко от 20 минути. Англия записа първа победа след успех с 2:1 над Австрия и заедно с Германия имат по 3 точки.