10 от Лудогорец разпиляха Ференцварош

Начало / Футбол / Лига Европа / 10 от Лудогорец разпиляха Ференцварош

Лудогорец постигна втора поредна впечатляваща победа в груповата фаза на Лига Европа, след като надигра категорично унгарския Ференцварош с 3:0 като гост.

Лудогорец има пълен актив от 6 точки след първите два кръга в група Н и тимът е едноличен лидер и в отлична позиция за класиране във фазата на елиминациите напролет. В първия мач от групите разградчани разгромиха ЦСКА Москва с 5:1.

Бразилецът Рафаел Форстър бе героят за Лудогорец тази вечер на "Групама Арена" с два гола, а едно попадение реализира Джоди Лукоки.

Лудогорец стигна безпроблемно до победата, макар че цяло второ полувреме игра с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Драгош Григоре малко преди почивката.

Срещата започна с "гол от съблекалнята" в полза на Лудогорец. Още в 37-а секунда Антон Недялков центрира към Джоди Лукоки, който прати топката в мрежата.

Попадението даде самочувствие на българския шампион и в 16-а минута Клаудиу Кешерю пропусна отлична възможност да удвои преднината на разградчани, като стреля от движение, но вратарят на домакините изби.

Рафаел Форстър направи 2:0 за Лудогорец в 40-а минута с фамозен гол от пряк свободен удар. Бразилският защитник изстреля истински снаряд от над 30 метра и не остави шансове на стража на Ференцварош.

Две минути преди почивката Лудогорец остана с 10 души на терена след втори жълт картон на румънеца Драгош Григоре.

На почивката старши треньорът на разградчани Станислав Генчев предприе тактическа промяна, като извади Марселиньо и пусна в игра Козмин Моци.

След почивката логично домакините упражниха натиск, като в началните минути на втората част вратарят Пламен Илиев на два пъти демонстрира рефлекс и спаси сигурни попадения. В 55-а минута Исаел умело финтира защитник на Лудогорец и стреля по тревата, но Илиев спаси, а четири минути по-късно при идентична ситуация стражът на гостите отрази удар на Нгуен.

Ентусиазмът на домакините бе охладен в 64-а минута, когато Форстър реализира втория си гол в мача с глава след центриране от корнер на Вандерсон.