Фенербахче с важна победа срещу Зенит в Лига Европа

Начало / Футбол / Лига Европа / Фенербахче с важна победа срещу Зенит в Лига Европа

Фенербахче спечели с минималното 1:0 у дома срещу Зенит Санкт Петербург в първи двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

Алжирецът Ислам Слимани се разписа в 21-ата минута, след като беше изведен от Виктор Моузес, който играе като преотстъпен от английския Челси в гранда от Истанбул.

Зенит имаше шанс да изравни още преди почивката, когато Роберт Мак не успя да се разпише от дузпа в 44-ата минута. В герой за домакините се превърна вратарят Харун Текин, който спаси удара на словака от бялата точка.

Останалите мачове от 1/16-финалите в Лига Европа ще бъдат изиграни в четвъртък.

Двубоят между Фенербахче и Зенит Санкт Петербург се проведе два дни по-рано, защото в четвъртък отново в Истанбул е срещата от същата фаза на турнира между Галатасарай и Бенфика.