Розенборг поднесе голямата изненада в първите срещи от плейофите

Начало / Футбол / Лига Европа / Розенборг поднесе голямата изненада в първите срещи от плейофите

Розенборг поднесе голямата изненада в първите срещи от плейофите за влизане в групите на Лига Европа, след като победи с 1:0 холандския гранд Аякс в Амстердам,фото:БТА

Домакините имаха превъзходство, като отправиха 24 удара към вратата на съперника срещу само 5 на норвежците, но гостите си тръгнаха щастливи от "Амстердам Арена".
Единственото попадение реализира нигерийската резерва Самюел Адегбенро в 77-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на съперника, навлезе в ляво в пеналта и хладнокръвно преодоля Андре Онана.

Македонският шампион Вардар Скопие постигна знаменита победа над турския гранд Фенербахче с 2:0 и взе солиден аванс преди реванша.
Тигран Барсегян откри резултата в 20-ата минута след самостоятелен пробив от ляво, а в добавеното време Мехмет Топал си отбеляза куриозен автогол, след като при опит да върне с глава към Идрис Камени прехвърли камерунския страж и топката за втори път влезе в мрежата на гостите.
Двата състава завършиха с по 10 души на терена. Бобан Грънчаров от домакините получи втори жълт и червен картон в 89-ата минута, а секунди преди края бразилецът Соуза от турския тим също беше отстранен с червен картон.

Милан разгроми на "Сан Сиро" друг македонски отбор Шкендия с 6:0 и на практика си осигури място в групите на турнира.
Андре Силва се разписа два пъти и даде асистенция за гола на Фабио Борини, Рикардо Монтоливо също реализира две попадения, а и Лука Антонели вкара при успеха.
Евертън спечели с 2:0 срещу гостуващия хърватски Хайдук Сплит, който елиминира Левски във втория предварителен кръг на надпреварата.

Майкъл Кийн откри резултата на "Гудисън Парк" след половин час игра, когато засече с глава отблизо добро центриране на Лейтън Бейнс от ляво.
Идриса Гай оформи успеха в края на първата част след асистенция на Уейн Рууни.
Португалският Маритимо, който отстрани Ботев Пловдив в третия кръг на пресявките, завърши 0:0 като домакин на украинския град Динамо Киев.
В най-интересния сблъсък Атлетик Билбао обърна Панатинайкос с 3:2 в Атина, след като изоставаше с 0:2 до средата на второто полувреме.

Робин Лод и Брайън Кабесас дадоха аванс на гърците, но домакините се сринаха между 68-ата и с 74-ата минута, когато допуснаха три безответни попадения. Аритс Адурис вкара два гола, вторият от дузпа, а между тях и Оскар Де Маркос също реализира за победата на испанците, която ги прави фаворити преди реванша.