Резултати и класирания в Лига Европа

Начало / Футбол / Лига Европа / Резултати и класирания в Лига Европа

Група А:

Байер Леверкузен (Германия)- Лудогорец (България) 1:1
ФК Цюрих (Швейцария)- АЕК Ларнака (Кипър) 1:2 

Класиране:
1. Байер Леверкузен 5 3 1 1 11:8 10
2. ФК Цюрих 5 3 0 2 6:5 9
3. AEK Ларнака 5 1 2 2 5:7 5
4. Лудогорец 5 0 3 2 4:6 3

група В:

Розенборг (Норвегия)- Селтик (Шотландия) 0:1 
Ред Бул Залцбург (Австрия)- РБ Лайпциг (Германия) 1:0

Класиране:

1. Ред Бул Залцбург 5 5 0 0 15:5 15
2. Ceлтик 5 3 0 2 5:6 9
3. РБ Лайпциг 5 2 0 3 8:7 6
4. Розенборг 5 0 0 5 3:13 0

група С:

Бордо (Франция)- Славия Прага (Чехия) 2:0
Зенит СтПб (Русия)- ФК Копенхаген (Дания) 1:0

Класиране:

1. Зенит Ст Петербург 5 3 2 0 6:3 11
2. Славия Прага 5 2 1 2 2:3 7
3. ФК Копенхаген 5 1 2 2 3:4 5 
4. Бордо 5 1 1 3 5:6 4

група D:

Фенербахче (Турция)- Динамо Загреб (Хърватия) 0:0
Андерлехт (Белгия)- Спартак Търнава (Словакия) 0:0

Класиране:

1. Динамо Загреб 5 4 1 0 11:3 13
2. Фенербахче 5 2 2 1 7:6 8
3. Спартак Търнава 5 1 1 3 3:7 4
4. Aндерлехт 5 0 2 3 2:7 2

група Е:

Ворскла Полтава (Украйна)- Арсенал (Англия) 0:3
Карабах (Азербайджан)- Спортинг (Лисабон, Португалия) 1:6

Класиране:

1. Арсенал 5 4 1 0 11:2 13 
2. Спортинг Лисабон 5 3 1 1 10:3 10
3. Ворскла Полтава 5 1 0 4 4:10 3 
4. Карабах Агдам 5 1 0 4 2:12 3

Група F:

Бетис (Испания)- Олимпиакос Пирея (Гърция) 1:0
Милан (Италия)- Дюделанж (Люксембург) 5:2

Класиране:

1. Арсенал 5 4 1 0 11:2 13 
2. Спортинг Лисабон 5 3 1 1 10:3 10
3. Ворскла Полтава 5 1 0 4 4:10 3 
4. Карабах Агдам 5 1 0 4 2:12 3

група G:

Спартак Москва (Русия)- Рапид Виена (Австрия) 1:2
Глазгоу Рейнджърс (Шотландия)- Виляреал (Испания) - по-късно днес

Класиране:

1. Рапид Виена 5 2 1 2 5:9 7 точки
2. Виляреал 4 1 3 0 10:5 6
3. Глазгоу Рейнджърс 4 1 2 1 8:7 5
4. Спартак Москва 5 1 2 2 8:10 5

Група J:

ФК Краснодар (Русия)- Акхисар Беледие (Турция) 2:1
Стандарт Лиеж (Белгия)- Севиля (Испания) - по-късно днес

Класиране:

1. Kраснодар 5 4 0 1 8:5 12
2. Севиля 4 3 0 1 15:5 9
3. Стандарт Лиеж 4 2 0 2 6:9 6
4. Akхисар Беледие 5 0 0 5 4:14 0

група К:

Астана (Казахстан)- Динамо Киев (Украйна) 0:1
Яблонец (Чехия)- Рен (Франция) по-късно днес

Класиране

1. Динамо Киев 5 3 2 0 10:6 11
2. ФК Астана 5 2 2 1 7:5 8
3. Рен 4 1 0 3 4:8 3
4. Яблонец 4 0 2 2 5:7 2

група L:

БАТЕ Борисов (Беларус)- МОЛ Види (Унгария) 2:0
Челси (Англия)- ПАОК Солун (Гърция) по-късно днес 

Класиране:

1. Челси 4 4 0 0 6:1 12 
2. БАТЕ Борисов 5 2 0 3 6:8 6
3. MOЛ Види 5 2 0 3 3:5 6
4. ПAOK 4 1 0 3 4:5 3

Коментар