Отборите с българи отново без победа,големите фаворити с лесен успех

Начало / Футбол / Лига Европа / Отборите с българи отново без победа,големите фаворити с лесен успех

Трима от четирима възможни български футболисти взеха участие в мачове на своите отбори в турнира Лига Европа, но всички претърпяха поражения. Единствено Спартак (Москва) с Ивелин Попов завърши 3:3 с Виляреал, но пък капитанът на българския национален отбор остана на пейката. Симеон Славчев (Карабах), Георги Миланов (МОЛ Види) и Едисон Йорданов (Дюделанж) загубиха мачовете си.
Симеон Славчев влезе чак в 84-ата минута на мястото на ветерана Гара Гараев за Карабах, който беше отнесен с 0:3 от английския Арсенал. На Олимпийския стадион в Баку гостите поведоха още в 4-ата минута с куриозен гол на Сократис Папастатопулос, а през второто полувреме се разписаха Смит-Роу (в 53) и Гюндузи (в 79). И за двамата това бяха първи голове с екипа на "артилеристите". В другата среща от група "Е" Спортинг (Лисабон) обърна с два гола в добавеното време Ворскла (Полтава, Украйна) за крайното 2:1. Арсенал и Спортинг са с по 6 точки, а съперниците им без нито една.
Друг отбор с българско участие - Дюделанж (Люксембург) инкасира втора загуба в група "F" в Лига Европа, като беше разбит с 0:3 като гост на Бетис. Цял мач гостите записа българинът Едисон Йорданов, който си изкара жълт картон в 52-ата минута.
Домакините доминираха през цялото време, но чак в 57-ата минута излязоха напред. Арналдо Санарбия с глава довкара отблизо за 1:0, след като Сидней засече преди него с глава центриране, а бранител подложи крак пред голлинията. В 80-ата минута Джовани Ло Селсо удвои преднината на своя тим, след като направи двойно подаване със Санарбия в пеналта. Крайното 3:0 оформи Кристиян Тейо, който получи пас от ветерана Хоакин Санчес.
С тази победа Бетис събра актив от 4 точки, а пред тях е Милан с 6. Олимпиакос е с 1, а Дюделанж пък е на дъното без точка. Милан обърна Олимпиакос с 3:1, след като изоставаше.
Без изненади унгарският МОЛ Види се очерта като аутсайдер в група "L", допускайки втора загуба- този път 0:1 от лежерния Челси, напрегнал се колкото да посегне към пълния комплект от точки. Георги Миланов започна като титуляр и остана на терена до 83-ата минута, когато беше заменен от Армин Ходжич. Като цяло той направи много силен мач, а още в 8-ата минута центрира много добре пред вратата на Челси. След това спечели няколко нарушения в половината на домакините. В 61-ата минута той получи добра топка на границата на наказателното поле, но не успя да прецизира удара си. 5 минути беше декориран и с жълт картон.
В група "А", където е Лудогорец, Байер Леверкузен и ФК Цюрих вече са с по 6 точки. Българският шампион и АЕК Ларнака са без актив, а общо 9 тима вървят към третия кръг с пълен актив.
В група "G" Глазгоу Рейнджърс излезе начело след успех с обрат над Рапид (Виена) с 3:1. Два гола вкара Алфредо Морелос, Джеймс Таверние вкара от дузпа за 2:1 и подаде за още едно попадение. Сините от Глазгоу имат 4 точки, Рапид е с 3. Виляреал е с 2, след като се спаси от поражение в Москва от местния Спартак с 3:3 и гол на Санти Касорла в 96-ата минута.
Другият шотландски гранд Селтик падна безславно с 1:3 при визитата на Ред Бул Залцбург, а другият тим на Дитер Матешиц- от Лайпциг, отнесе със същия резултат Розенборг като гост. Австрийците са с 6 точки, Лайпциг и Селтик са с по 3.
Отлично се представя за момента Динамо (Загреб) в група "D" и го доказа с убедителната победа с 2:0 над Андерлехт, записвайки вече 6 точки. Двата тима завършиха мача с по 10 човека. Айнтрахт също е с 6 точки след 4:1 над Лацио с два гола на Дани Да Коща.