Манчестър Юнайтед потрепери, но е на финал в Лига Европа

Начало / Футбол / Лига Европа / Манчестър Юнайтед потрепери, но е на финал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед се класира за финала в турнира Лига Европа. "Червените дяволи" завършиха 1:1 като домакини в реванша срещу Селта и след победа с 1:0 от първия мач ще спорят за трофея.

Съперник на играчите на Жозе Моуриньо ще бъде холандският Аякс, който елиминира френския Лион.

Двубоят за трофея е на 24 май на стадион "Френдс Арина" в Стокхолм (Швеция).

-----

Манчестър Юнайтед поведе в 17-ата минута. Маруан Фелайни се разписа с глава след центриране на Маркъс Рашфорд.

Пет минути преди края на мача гостите изравниха с попадение на Факундо Ронкалия също с глава.

Малко след попадението на испанците се разиграха грозни сцени на терена. Играчите на двата тима влязоха във физически сблъсък, след който червени картони получиха Ерик Байи от Юнайтед и Ронкалия от Селта.

В последната шеста минута на добавеното време страхотен шанс се откри пред Джон Гуидети, но той не успя да насочи топката в очертанията на опразнената врата от Ромеро, който се бе хвърлил на едната страна.

Така Юнайтед не допусна изненада в последните минути и се класира за финала в Лига Европа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - СЕЛТА 1:1 (2:1 общ резултат)
1:0 Маруан Фелайни (17)
1:1 Факундо Ронкалия (85)