Лудогорец ще играе със Судува Мариамполе (Литва) в 4-ия плейофен кръг

Начало / Футбол / Лига Европа / Лудогорец ще играе със Судува Мариамполе (Литва) в 4-ия плейофен кръг

Шампионът на България Лудогорец изтегли напълно приемлив жребий в плейофния кръг на Лига Европа. Съперник на "орлите" ще бъде литовския Судува, който достигна до тази фаза, отстранявайки последователно отборите на Шахтьор Солигорск (Беларус), Лиепая (Латвия) и Сион (Швейцария).

Лудогорец е домакин в първата срещата, която ще се играе на 17 август, а седмица по-късно е и реваншът в Литва.
Седемкратният шампион на Европа Милан също изтегли доста лек съперник в плейфния кръг. "Росонерите" се паднаха с македонския Шкендия Тетово, докато другият македонски тим в турнира - Вардар Скопие, ще играе с Фенербахче.
Интересен се очаква да бъде и сблъсък между холандския гранд Аякс и шампиона на Норвегия Розенборг, както и този между гръцкия Панатинайкос и испанския Атлетик Билбао.
Хайдук Сплит, който отстрани Левски във втория квалификационен кръг, ще играе с английския Евертън за място в групите на Лига Европа, а Маритимо, справил се с Ботев Пловдив, ще се изправи срещу Динамо Киев.
Други интересни двойки се очертава да бъдат тези между Цървена звезда (Сърбия) и Краснодар (Русия), както и между Партизан (Сърбия) и Видеотон (Унгария).
Датският Мидтюланд, в който играе Божидар Краев, ще гостува в първата среща на кипърския Аполон Лимасол.

Жребий за плейофния кръг в Лига Европа, сезон 2017/18:

Шкендя (Албания) - Милан (Италия)
Панатинайкос (Гърция) - Атлетик Билбао (Испания)
Осиек (Хърватия) - Аустрия Виена (Австрия)
Аполон Лимасол (Кипър) - Мидтюланд (Дания)
Цървена звезда (Сърбия) - Краснодар (Русия)
Хафнарфьордур (Ислания) - Спортинг Брага (Португалия)
Брюж (Белгия) - АЕК Атина (Гърция)
Евертън (Англия) - Хайдук Сплит (Хърватия)
Маритимо (Португалия) - Динамо Киев (Украйна)
Виторул (Румъния )- Ред Бул Залцбург (Австрия)
Вардар (Македония) - Фенербахче (Турция) 
Домжале (Словения) - Олимпик Марсилия (Франция)
Аякс (Холандия) - Розенборг (Норвегия)
Партизан (Сърбия) - Видеотон (Унгария)
Алтах (Австрия) - Макаби Тел Авив (Израел)
Утрехт (Холандия) - Зенит Санкт Петербург (Русия)
БАТЕ Борисов (Беларус) - Олександрия (Украйна)
Легия Варшава (Полша) - Шериф Тираспол (Молдова)
Динамо Загреб (Хърватия) - Шкендербеу (Албания)
Виктория Пилзен (Чехия) - АЕК Ларнака (Кипър)
Лудугорец (България) - Судува Мариамполе (Литва)
ПАОК (Гърция) - Йостерзунд (Швеция) 

Мачовете от плейофния кръг ще се играят на 17 и 24 август.

Коментар