Арсенал бе покосен в последните минути

Начало / Футбол / Лига Европа / Арсенал бе покосен в последните минути

Гол на Бруно Дуарте в 42-ата секунда на добавеното време осигури първа точка за португалския Витория Гимараеш в турнира Лига Европа, след като тимът измъкна 1:1 у дома срещу Арсенал в група F.

За Арсенал това е първи мач без победа в турнира, а те остават начело в класирането с 10 точки.

Представянето на Арсенал не беше никак обнадеждаващо и въпреки почти сигурното класиране за следващата фаза, лошите резултати в шампионата носят доста тревоги на мениджъра Унай Емери.

Шкодран Мустафи откри резултата в 80-ата минута с глава, след като засече центриране на Никола Пепе. Бруно Дуарте изравни в 91-ата минута след атака и подаване на Рошиня. А най-любопитното е, че минута след това домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но Лео Бонатини пропусна да вкара.

Равенството е напълно заслужено, слад като Пепе от домакините удари и греда, докато Матео Гендузи изпусна едно добро положение за Арсенал.

Утре играят другите два отбора в този поток между Стандарт Лиеж (Белгия) и Айнтрахт (Франкфурт).