Португалия грабна бронза след драма срещу Мексико

Начало / Футбол / Купа На Конфедерациите / Португалия грабна бронза след драма срещу Мексико

Националният отбор на Португалия спечели третото място на турнира за Купата на конфедерациите. "Мореплавателите", които бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, победиха Мексико с 2:1 след продължения.

Победното попадение за европейския шампион реализира Адриен Силва от дузпа в 104-ата минута.

Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като, първо, в началото но второто продължение Нелсон Семедо от състава на "мореплавателите" бе изгонен, а в 112-ата минута влезлият като резерва за Мексико Раул Хименес също получи червен картон.

В 17-ата минута пък Португалия изпусна наказателен удар, след като Андре Силва не успя да преодолее Гийермо Очоа. От това се възползваха мексиканците, които поведоха в 54-ата минута след автогол на Нето, но в продължението на двубоя Пепе възстанови равенството и прати мача в продължения.

Сблъсъкът за трофея между Чили и Германия е тази вечер от 21:00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1 и БНТ HD.

-----

В 15-ата минута реферът отсъди дузпа, след като Рафа Маркес спъна Андре Силва. Съдията взе решението, след като поиска видеоповторение. Новото попълнение на Милан Андре Силва стреля в десния ъгъл на Гийермо Очоа, който майсторски спаси. Така португалците изпуснаха четвърта поредна дузпа на шампионата след провала срещу Чили.

Срещата продължи динамично, като възможности се откриха в следващите минути и пред двата тима. Първо, Нани пропусна добра възможност за Португалия, а след него Карлос Вела и Хавиер Ернандес не успяха да преодолеят Руи Патрисио.

До края на полувремето не се стигна до откриване на резултата.

Второто полувреме започна с натиск на Мексико. В 54-ата минута Чичарито направи хубав рейд отляво и центрира, а Нето си отбеляза автогол. Две минути по-късно Ектор Ерера беше изведен срещу Патрисио, но не успя да се възползва.

Последваха силни минути за Португалия. Пици и Желсон Мартинш не успяха да изравнят резултата.

В първата минута от добавеното време на срещата Пепе изравни с акробатичен удар.

Още в 103-ата минута Португалия стигна до гол. Рикардо Куарешма центрира, a Лаюн игра необмислено с ръка и съдията отсъди втора дузпа за европейските шампиони. Този път резервата Адриен Силва взе топката и я вкара без колебание.

До края Португалия удържа натиска и стигна до бронза.

ПОРТУГАЛИЯ - МЕКСИКО 2:1 след прод. (1:1 в редовното време)
0:1 Нето (54-автогол)
1:1 Пепе (90+1)
2:1 Адриен Силва (104-дузпа)

Португалия: Патрисио; Семедо, Пепе, Нето, Елизеу; Пици, Моутиньо (82 - Адриен Силва), Данило (82 - Андре Гомеш), Желсон Мартинш; Нани (70 - Куарешма), Андре Силва
Селекционер: Фернандо Сантош

Мексико: Очоа; Рейес, Маркес (105 - Марко Фабиан), Морено; Араухо, Гуардадо (80 - Жонатан дос Сантос), Ерера, Лаюн; Вела, Ернандес (85 - Хименес), Пералта (61 - Лосано)
Селекционер: Хуан Карлос Осорио

Съдия: Фахад Ал Мирдаси (Саутитска Арабия)