19-годишен донесе победата на Юве срещу Удинезе

Начало / Футбол / Европейски Футбол / 19-годишен донесе победата на Юве срещу Удинезе

Тийнейджърът Мойзе Кийн вкара два гола в първия си титулярен мач в италианското първенство по футбол, а Ювентус надви с 4:1 като домакин Удинезе и поведе с 19 точки на върха в Серия "А". Втори е отборът на Наполи, който гостува на Сасуоло в неделя.

Треньорът Масимилиано Алегри даде почивка на част от титулярите си преди мача от осминафиналите на Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид следващата седмица, като торинците ще трябва да връщат два чисти гола изоставане. Сред отсъстващите бяха Марио Манджукич, Кристиано Роналдо и Пауло Дибала, но това не се отрази на нападателната мощ на Юве. Кийн откри резултата след 11 минути игра, когато засече от близко разстояние центриране на Алекс Сандро, а пет преди почивката 19-годишният юноша и вече италиански национал удвои преднината на отбора си.

В средата на второто полувреме Кийн спринтира за извеждащ пас в половината на гостите и бе съборен в наказателното поле от Николас Опоку, а Емре Джан изпрати топката в мрежата на Удинезе от дузпата. Блес Матюиди пък довърши гостите в 71-та минута с удар с глава.

За Удинезе, който е 15-и в Серия "А", точен бе резервата Кевин Лазаня пет минути преди края на редовното време.