Юнайтед започна с победа сезона във Висшата лига (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Юнайтед започна с победа сезона във Висшата лига (видео)

Манчестър Юнайтед победи Лестър с 2:1 на "Олд Трафорд" на старта на Висшата лига. Резултатът откри Пол Погба още в 3-ата минута от дузпа, а второто попадение отбеляза Люк Шоу в 83-ата. В добавеното време на срещата Джейми Варди върна едно попадение за Лестър.

Двубоят започна отлично за "червените дяволи", след като още в 3-ата минута бе отсъдена дузпа в тяхна полза за игра с ръка в наказателното поле. Пол Погба, който излезе с капитанската лента в този мач, бе точен за 1:0.

В 28-ата минута вратарят на Юнайтед Давид де Хеа направи отлично спасяване след удар от близка дистанция на Мадисън.

Футболистите на Жозе Моуриньо започнаха силно второто полувреме. Маркъс Рашфорд и Дармиан пробваха да затруднят Каспер Шмайхел, но той се справи. Хуан Мата и Ромелу Лукаку също се разминаха с втори гол за Юнайтед.

Все пак в 83-ата минута Люк Шоу финтира играч на противника и от малък ъгъл прати топката в мрежата. Това бе и първи гол за левия защитник във Висшата лига.

В допълнителното време на мача влезлият като резерва Джейми Варди се възползва от грешка в отбраната на Юнайтед и оформи крайното - 2:1.

Манчестър Юнайтед - Лестър 2:1
1:0 Пол Погба (5-дузпа)
2:0 Люк Шоу (83)
2:1 Джейми Варди (90+2)