Юнайтед влезе в топ 4 след победа над Фулъм

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Юнайтед влезе в топ 4 след победа над Фулъм

Манчестър Юнайтед се завърна в челната четворка във Висшата английска лига, продължавайки отличните си изяви под ръководството на мениджъра Оле Гунар Солскяер. В двубой от 26-ия кръг "червените дяволи" победиха с 3:0 като гости застрашения от изпадане Фулъм.

Превъзходството на Юнайтед беше голямо през целия двубой и в 14-ата минута Антони Марсиал подаде към Пол Погба, който с удар от движение откри резултата.

Само девет минути след това Марсиал реализира втори гол във вратата на столичани.

След почивката по-добрата игра на гостите продължи и в 65-ата минута Максим льо Маршан фаулира Хуан Мата в наказателното поле и Погба хладнокръвно оформи класическата победа в полза на отбора от Манчестър.

До края на срещата и двата тима пропуснаха нови възмоности за реализиране на гол, а през следващата седмица "червените дяволи" подновяват участието си в Шампионската лига, като ще се изправят срещу Пари Сен Жермен на осминафиналите.

След този успех Манчестър Юнайтед е на четвъртото място в класирането с актив от 51 точки, докато Фулъм заема 19-та позиция със само 17 спечелени точки.

По-късно днес борещият се за титлата отбор на Ливърпул е домакин на Борнемут.

В неделя е дербито на кръга между шампиона Манчестър Сити и Челси.