Юве спечели дербито на торино с дузпа

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Юве спечели дербито на торино с дузпа

Ювентус постигна минимална победа с 1:0 срещу Торино в дербито на 16-ия кръг в Серия А. Футболистите на Макс Алегри стигна до трите точки след дузпа, реализирана от Кристиано Роналдо в 70-ата минута. Това бе седми пореден успех за Ювентус, който събра 46 точки на върха в класиране, а Торино е на 6-та позиция с 22 пункта.

Първата интересна ситуация бе в 15-ата минута. Кристиано Роналдо стреля от воле и Салваторе Сиригу направи майсторско спасяване, за да го спре.

В 33-ата минута Матия Перин направи двойно спасяване след удари на нападателите на Торино. Аднреа Белоти стреля с глава от малък ъгъл, но вратарят се справи, а след това блокира и опита за добавка на Симоне Дзадза.

След подновяването на играта Торино заигра още по-уверено. В 51-ата минута Белоти стреля от далечна дистанция и след рикошет в защитник топката мина близо до напречната греда.

В 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за задържане на Дзадза в наказателното поле.

В 69-ата минута Дзадза върна неразчетено назад, Марио Манджукич се възползва, за да отнеме топката и бе съборен от вратаря Икасо. Съдията веднага отсъди дузпа, която Кристиано Роналдо вкара.

Две минути по-късно Манджукич също се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада.

До края на срещата футболистите на Ювентус можеха да стигнат до нов гол.