Челси не успя да победи Лестър (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Челси не успя да победи Лестър (видео)

Челси завърши наравно 0:0 като домакин на Лестър в мач от 23. кръг на английската Висша лига.

В първите 15 минути от двубоя гостите доминираха, но не се стигна до гол. Челси отговори с удар на Фабрегас, но Шмайхел улови.

След около половин час игра Гари Кейхил получи контузия и беше заменен от Кристенсен.

В края на полувремето отново Фабрегас застраши вратата  на "лисиците", но стражът на Лестър успя да спаси шута на испанеца.

След почивката се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на Челси, но дузпа в полза на гостуващия отбор, правилно не беше отсъдена.

В 68-та минута отборът на Крейг Шекспир остана с човек по-малко. Бен Чилуел напусна, след като получи два жълти картона в рамките на 6 минути.

След това "сините" от Лондон наложиха натиск, но двете нули останаха на таблото до края на срещата.

Челси е трети във временното класиране с актив от 47 точки, а Лестър заема осмата позиция с 31 пункта.