Хърватия направи изключителен мач и победи Испания

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Хърватия направи изключителен мач и победи Испания

Хърватия победи Испания с 3:2 в мач от Група 4 на Първа дивизия на Лигата на нациите.

Първото полувреме бе изключително скучно, но втората част ще се помни дълго време. И петте гола паднаха след почивката, като на три пъти домакините повеждаха, а последното попадение падна в последната секунда.

Андрей Крамарич и Тин Йедвай на два пъти бяха точни за домакините, докато за гостите се разписаха Дани Себайос и Серхио Рамос от дузпа.

След драматичната победа на Хърватия ситуацията в групата стана изключително заплетена. До края остава само още един мач, който ще определи победителя и изпадащия в по-долното ниво отбор. В неделя Англия приема Хърватия. Победителят в мача ще спечели и групата, а загубилият ще изпадне. При равенство пък Испания ще триумфира. Ако срещата е без победител при резултат 0:0, Хърватия ще отпадне, а ако е с голове - Англия.

Белгия победи с 2:0 тима на Исландия в група 2 на Лига А. И двете попадения бяха дело на Мичи Батшуай. Нападателят на Валенсия бе точен в 65-ата минута и в 81-ата. Футболистите на Роберто Мартинес са лидер в групата с актив от 9 точки, а втори е Швейцария с 6т. Двата отбора се срещат в решителен мач за първата позиция в неделя, а домакин са "кръстоносците".