Традицията продължава, Борусия громи на старта на Бундеслигата

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Традицията продължава, Борусия громи на старта на Бундеслигата

Пако Алкасер вкара два гола, а Борусия (Дортмунд) по традиция от последните години стартира с убедителна победа- 5:1 над Аугсбург. Така жълто-черните взеха аванс пред шампиона Байерн още на старта, след като баварците откриха първенството с 2:2 с Херта (Берлин) снощи.

Байер (Леверкузен) срещна изненадващи трудности с новака Падерборн, но все пак стигна до успеха с 3:2. Друг нов член на елита- Кьолн, падна 1:2 при гостуването си на ВолфсБург. Фортуна (Дюселдорф) отнесе с 3:1 Вердер с помощник-треньор Илия Груев, а Фрайбург разби Майнц с 3:0 у дома.

Вицешампионите от миналата година Дортмунд започнаха в стартовите 11 с новите попълнения Торган Азар, Нико Шулц и завърналия се Матс Хумелс.

И още в 1-ата минута гостите откриха резултата чрез Флориан Нийдерлехнер, но това трая само две минути, когато Алкасер изравни от атака, организирана от Марко Ройс и Джейдън Санчо. До края на първото полувреме домакините продължиха натиска си и не спираха да стрелят, но стигнаха до 2:1 чак в 6-ата минута на второто полувреме чрез Санчо, който се разписа след пас на Аксел Витцел.

В 57-ата минута Ройсд вкара за 3:1, тъй като вратарят Томаш Коубек не успя да улови центрирана топка от Санчо. Алкасер добави още един гол само след още 120 секунди с нова асистенция на Санчо, а новото попълнение Юлиан Бранд- влязъл като смяна на мястото на Торган Азар, оформи крайното 5:1.

Гол на Кевин Фоланд в 69-ата минута осигури трудната победа на Байер Леверкузен с 3:2 над амбициозния тим на Падерборн. Леон Бейли откри за аспирините в 10-ата минута, а Свен Мичел изравни за гостите пет минути по-късно.

Детето-чудо Кай Хаверц отново изведе Байер за 2:1, а Щрели Мамба възстанови равенството за 2:2 при даден авантаж от съдията и игра с ръка преди това в наказателното поле на бразилския защитник Вендел.

Вердер отбеляза своя мач номер 1867 в Бундеслигата, но празникът на феновете беше помрачен от поражението с 1:3 от Фортуна (Дюселдорф) у дома. Роуен Хенингс откри за червено-белите от Дюселдорф в 36-ата минута, а Йоханес Егщайн изравни с глава минути след началото на второто полувреме. Кенан Караман и Каа Айхан с глава обаче дадоха победата на по-добрия отбор.