Тотнъм с труден успех срещу Саутхямптън

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Тотнъм с труден успех срещу Саутхямптън

Тотнъм стигна до труден успех с 2:1 при домакинството си на Саутхамптън. "Шпорите" трябваше да играят около час с човек по-малко, след като Серж Орие бе изгонен за втори жълт картон.

Танги Ндомбеле откри резултата в 24-ата минута, а Дани Ингс изравни 15 минути след това след груба грешка на Юго Лорис. Хари Кейн изведе отново Тотнъм напред в 43-ата минута, след като се възползва от асистенция на Ериксен.

След почивката Саутхамптън доминираше, но Лорис направи решителни спасявания. Така Тотнъм се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Челси постигна първа домакинска победа във Висшата лига през сезона, след като се наложи с 2:0 срещу Брайтън. Футболистите на Франк Лампард поведоха чрез Жоржиньо, който вкара от дузпа в 48-ата минута. Вилиан сложи точка на спора в 76-ата минута.

Уулвърхямптън излезе от зоната на изпадащите, след като се наложи с 2:0 над Уотфорд. Мат Дохърти откри в 18-ата минута, а Дарин Янмаат си отбеляза автогол в 61-ата.