Начало / Футбол / Европейски Футбол / С победа над Байер (Леверкузен) Кьолн напусна последното място в класирането в Бундеслига

Кьолн победи с 2:0 Байер (Леверкузен) в среща от 27-ия кръг в Бундеслигата и с 20 точки напусна последното място в класирането. Гостите от Леверкузен завършиха мача с 10 души и с 44 точки останаха на 5-о място, извън местата в зона Шампионска лига.

Козлите, за които победата има особена стойност, тъй като е постигната в местно дерби, вече са с 20 точки, но на 5 от Майнц, който е 16-и. След тях е вече Хамбургер ШФ с 18 след вчерашното поражение с 1:2 от Херта у дома.

Още в 9-ата минута домакините от Кьолн откриха резултата чрез японеца Юя Осако и добавиха ново попадение в 69-ата чрез Симон Цолер, който пресече пас назад от играча на гостите Чарлс Арангис. Цолер излезе сам срещу вратаря Бернд Лено, преодоля го и вкара на празна врата за 2:0.

Гостите от Леверкузен останаха с 10 човека на терена в 33-ата минута, когато беше използвано видеоповторение преди да бъде показан червения картон на аржентинския нападател Лукас Аларио. Наказанието беше наложено заради удар в лицето на Доминик Маро в ситуация без топка.

В навечерието на мача привържениците на двата отбора доказаха, че враждата им е жива. Няколкостотин човека от двете агитки си устроиха масов бой и се наложи около 200 полицаи за да се намесват и да поставят ситуацията под контрол.