Стърлинг подсигури първото място на Сити с хетрик срещу Уотфорд

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Стърлинг подсигури първото място на Сити с хетрик срещу Уотфорд

Манчестър Сити ще запази лидерската си позиция във Висшата лига на Англия и след този кръг, след като победи с 3:1 Уотфорд като домакин.
В герой за "гражданите" се превърна Рахийм Стърлинг, който реализира хеттрик в рамките на първите 15 минути на второто полувреме. Точен за гостите от Лондон пък бе Жерар Деулофеу.
През първото полувреме домакините бяха тези, които владееха повече топката, но с изключение на един опасен удар на Серхио Агуеро с глава, не успяха да създадат нито едно друго опасно положение пред вратата на Бен Фостър с доста лежерната си игра.
Ситуацията обаче коренно се промени още до 50-ата минута, когато Стърлинг вкара първите си два гола. Откриващият обаче бе доста спорен, тъй като повторенията показаха, че английският национал е зад линията на отбраната на гостите. Трактовката на ситуацията от съдийския екип обаче бе, че Стърлинг не получава пас от Агуеро, а топката е отклонена от бранител на "стършелите", заради което и флагът не бе вдигнат.
В 50-ата минута Стърлинг вкара на празна врата от около метър след подаване на Рияд Марез. Девет минути по-късно Стърлинг оформи хеттрика си след самостоятелен пробив.
Малко по-късно Уотфорд върна един гол чрез Деулофеу, но за повече гостите нямаха сили.
Така в класирането Манчестър Сити води със 74 точки. Втори е Ливърпул със 70, който е с мач по-малко. Уотфорд е на осма позиция с 43 точки.