"Старата госпожа" размаза "нерадзурите" за купата

Начало / Футбол / Европейски Футбол / "Старата госпожа" размаза "нерадзурите" за купата

Носителят на трофея Ювентус победи с 3:0 Интер в първи полуфинален мач в турнира за купата на Италия,фото:БТА

Алваро Мората отбеляза два гола за домакините и сложи край на серията си от 20 мача без попадение.
Испанският нападател, който не се беше разписвал от близо четири месеца, откри резултата в 36-ата минута от дузпа, след като Хейсон Мурийо фаулира в наказателното поле Хуан Куадрадо.
В 63-ата минута Мората направи 2:0 след асистенция на Патрис Евра.

Интер остана с 10 души на терена в 70-ата минута, след като Мурийо получи втори жълт и съответно червен картон отново за нарушение срещу Куадрадо.
Седем минути преди края на двубоя Пауло Дибала оформи крайното 3:0, след като получи пас от Куаду Асамоа.За Дибала това беше 15-и гол за сезона.
Реваншът е на 2-и март на "Сан Сиро".
Победата е първа за Ювентус над Интер в турнира за Купата на Италия от 1972 година насам.
В другия полуфинал Милан победи Алесандрия с 1:0 във вторник.