Сити разпиля Челси

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Сити разпиля Челси

Манчестър Сити размаза Челси след успех с 6:0 на в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Пеп Гуардиола имаха тотално превъзходство на терена и водеха с 4:0 до 25-ата минута след попадения на Стърлинг, Агуеро (2) и Гюндоган. Аржентинецът оформи своя хеттрик от дузпа в 56-ата минута, а Стърлинг оформи крайното 6:0 десет минути преди края.

Манчестър Сити се изкачи на върха в класирането с актив от 65 точки, колкото има и Ливърпул, но е с по-добра голова разлика. челси се смъкна на 6-та позиция с 50 пункта.

Още в 4-ата минута Бернардо Силва намери Стърлинг в отлична позиция и той не остави шансове на Кепа. Последва непростим пропуск на Агуеро, но в 13-ата минута той се реваншира с фантастичен гол. В 19-ата минута безумна грешка на Рос Баркли изведе Агуеро сам срещу вратаря и той покачи на 3:0.

В 25-ата минута капитулацията на Челси вече бе пълна. След неуспешен опит на Рюдигер да изчисти, топката стигна до Гюндоган, който с мощен удар направи 4:0.

След почивката футболистите на Манчестър Сити продължиха да мачкат своя противник. В 51-ата минута Агуеро засече с глава центриране на Де Бройне, а топката се отби от гредата. В 56-ата минута Аспиликуета фаулира Стърлинг, а съдията отсъди дузпа. Агуеро с лекота прати топката в мрежата и оформи своя хеттрик.

Резултатът бе оформен в 80-ата минута. Давид Силва, който влезе като резерва, намери Зинченко, който пусна към Стърлинг и той от няколко метра намери целта за 6:0.

След тази среща голмайстор номер 1 в историята на Манчестър Сити - Серхио Агуеро застана на върха и в класацията за брой попадения с екипа на тима във Висшата лига.

Аржентинецът вече има 160 гола, задминавайки досегашните лидери Ерик Бруук (играл през периода 1927-1940) и Томи Джонсън (1920-1930), които бяха с по 158. Общо във всички турнири Кун е реализирал 222 попадения за Сити.

Във Висшата лига Агуеро най-често е вкарвал на Челси - 10 пъти. Аржентинецът изравни и рекордното постижение на Алън Шиърър от 11 хеттрика в историята на лигата.

Челси допусна 6 гола за първи път от 1991 г. насам, когато е регистрирано поражение с 0:7 от Нотингам Форест. От създаването на Висшата лига лондончани не бяха допускали толкова попадения във вратата си.