Сити отнесе Брайтън, Челси с равенство срещу новак

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Сити отнесе Брайтън, Челси с равенство срещу новак

Шампионът Манчестър Сити се върна поне временно на върха в класирането във Висшата лига на Англия след убедителен успех с 4:0 над Брайтън като домакин.

"Гражданите" откриха резултата още във втората минута, когато Давид Силва се възползва от грешка в отбраната на гостите, за да подена на непокрития Кевин де Бройне за 1:0.

Серхио Агуеро покачи на 2:0 малко преди почивката с удар от близка дистанция, а аржентинецът записа и втория си гол в мача в 55-ата минута.

Крайното 4:0 бе оформено от Бернардо Силва, който вкара в 79-ата минута, само няколко секунди, след като се появи в игра.

С победите продължава и тимът на Лестър, който надигра с 3:1 у дома Борнемут. Два гола и асистенция за "лисиците" направи голмайсторът им Джейми Варди, а третото попъдение за тима на Брендън Роджърс бе дело на Юри Тилеманс.

За Борнемут точен в 15-ата минута бе Калъм Уилсън.

Втора поредна победа записа и Кристъл Палас, който се справи с новака Астън Вила с 1:0. Голмайстор в 73-тата минута за "орлите" бе Джордан Аю, а в последните секунди гол на добавеното време гол на гостите бе отменен след намеса на ВАР.

Уест Хям вкара по един гол и през двете полувремена и спечели с 2:0 срещу Норич и дома. Победата подпечатаха Себастиан Алер и Андрий Ярмоленко, а с нея "чуковете" се изкачиха на пето място със 7 точки, колкото има и Кристъл Палас.

В другите два мача от кръга от следобедната програма бяха фиксирани равенства. На "Стамфорд Бридж" Челси пропиля аванс от два гола и завърши 2:2 с Шефилд Юнайтед. Тами Ейбрахам даде солиден аванс на "сините" с голове до почивката, но след нея "остриетата" натиснаха и стигнаха до изравняването с гол на Калъм Робинсън и автогол на Курт Зума.

Уотфорд пък стигна до първа точка за сезона, завършвайки 1:1 срещу Нюкасъл като гост. Уил Хюс откри за лондончани още във втората минута, но до почивката Фабиан Шер изравни, което се оказа и финалното попадение в мача.